Dzieci segregują śmieci

Dnia 15 października odwiedzili nas pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kup, którzy przygotowali i przedstawili dzieciom projekt dotyczący segregacji odpadów, oszczędzania energii i wody oraz dbania o ziemię. Spotkanie przeplatane było bajkami oraz różnymi zadaniami; dzieci same wybierały odpady i umieszczały je w odpowiednim worku, określały czy poszczególne odpady mogą być wyrzucane do pojemnika BIO itp… Na zakończenie przedszkolaki otrzymały upominki w postaci torby ekologicznej z napisem: „Wszystkie dzieci segregują dobrze śmieci” oraz kolorowanki.
Dziękujemy pani Sandrze Pawolek oraz pani Ewie Kardas za edukację ekologiczną i kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska naturalnego.P1000167