Warsztaty plastyczne

Dnia 16 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci malowały farbami gipsowe kurki, kogutki oraz kurczaczki. W tym dniu odwiedziła nas również pani Jadwiga Wrońska – długoletnia kroszonkarka z Dobrzenia Wielkiego, która brała udział w wielu konkursach kroszonkarskich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Dzięki swojej mamie i babci sztukę kroszonkarstwa poznała już w dzieciństwie i kultywuje rodzinną tradycję ozdabiania wielkanocnych jaj do dziś. Dzieci  zapoznały się z tradycją obchodzenia Świąt Wielkanocnych w naszym regionie. Następnie pani Jadwiga zaprezentowała koszyczek z pięknymi kroszonkami, które miały przeróżne dekoracyjne motywy. Spotkanie zakończyło się w świątecznym nastroju, a dzieci pod czujnym okiem pani Jadwigi ozdabiały swoje jajka życząc sobie zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.